Bugün Otel Sektöründe Çalışan Herkes Biliyor ki Kat Hizmetlerinde dahil Otel içerisinde En Çok Çalışan Ürünlerden Bir tanesi Kat Temizlik Arabası'dır bu Sebep ile Kat arabası Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenleri ve Size en Uygun Ürünü Almanız İçin Gereken Genel Bilgileri Aşağıda Sizlere Ayrı ayrı Belirtik

işte Kat Arabası Alırken Dikkat edilmesi Gereken Hususlar

1- Otel Kat Arabası Kullanım Yükü 

-Otelinizde Kullanılacak kat arabasını Seçmeden Önce Kat Görevlisinin Oda Temizlik Kapasitesini Bilmelisiniz Katta Çalışan Oda Görevlisin Hizmet verdiği Oda Sayısı Miktarı Kat arabası Alırken Doğru Ürünü Seçmenizde Çok Yardımcı Olacaktır Örnek : Kat temizlik personeliniz 10 oda Temizliği Yapıyorsa Bir odadan Çıkacak 13 Kg. Malzeme Toplamda Arabaya Binecek Yükün 130 kg. Olması Demektir.seçeceğiniz Arabanın Ahşap,Metal Aksamı,Tekerlek ve Çamaşır Torbalarının Bu Yüke Dayanıklı Olması Gerekmektedir.

2- Otel Kat Arabası Bölmeleri

-Kat temizlik arabaları Kullanan Personelinizin Doğru ve Hızlı Hizmet verebilmeleri İçin Kullandığı Arabanın Çok Ürünü Taşıyabilecek Bölmelerine Sahip Olması Gerekmektedir.Kat arabasının Üstünde ve Yanlarında Bulunan Bölmeler sayesinde Personelin Daha Hızlı ve Etkin Hizmet vereceğini Göreceksiniz.Ayrıca Kat Arabalarında Bulunan Kilitli Kapaklar ve Çekmeceler Sayesinde Hizmet dışı Durumlarda Ürünlerinizi Daha İyi Muhafaza Edebilirsiniz.

3- Otel Kat Arabası Doğru Ölçü Seçimi

İmalat Yapılan Kat Arabaları Dünya Standartlarında 125 cm ila 175 cm Yüksekliklerinde İmal edilir 

Türkiye'de Otel Hizmet Anlayışlarında Bu Yükseklik Ek Ürünler ile birlikte 5 ila 15 cm arası Yükselmektedir

Bu Durumda Kat Görevlilerinin Bayan Olduğu Göz Önüne alındığında Seçeceğiniz Kat Arabasını Kullanacak Olan Personele Uygun Yükseklikte Olması Gerekmektedir Bu Yükseklik Ortalaması 130 cm ila 145 Cm Arasındadır.Ayrıca Kat Arabasının Katlara Çıkacak Asansörlere Sığacak Ölçülerde ve Yapıda Olmalıdır 

Çamaşır Torbası Takılan Yan Bölmelerin Katlanır Olması ve Duvarlara Yakın Mesafelerde Çalışacak Arabalar İçin Duvar Çarpma Engelleyici Koruma Aparatı Olmalıdır.bu sebep ile Yük veya Standart Normal Asansörlerinizin İç Ölçü birimlerini Bilmelisiniz.

4- Kat Arabası Yürüyüş Hareket Dizaynı

Kat Arabaları Genellikle 10 mm -20 mm arası Çapa Sahip Tekerlekler Üzerinde Hareket ederler,Bu Tekerlekler Komple Plastik,Paslanmaz Metale Bağlı Lastik veya İskeleti Plastikten Olurlar.İz Bırakmayan Bu Tekerlek yapıları sessiz ve Bilye Mekaniğine Bağlı Olmalıdırlar.Bilye yataklı Tekerlek seçilmesinin Sebebi Daha Kuvvetli ve Yüke Karşı Daha Dirençli Olmalarıdır.

Arabaya Takılan Tekerleklerin Ön Takımında Bulunan Tekerler Serbest Tekerde Denen 360 Derece Dönebilen Yapıdaki Tekerlerden Olmalıdır.Bu Sayede Arabayı Koridorda,Asansörde veya Lobide Rahatça Hareket ettirebilirsiniz.

 

5- Kat Arabası Gövde Yapısı 

Otel Tip Kat Arabalarında % 60 Metal iskelet-%20 Komple Plastik-%20 Metal İskelet Üzerine Plastik Aksam Kullanılır.Metal Aksam En Kullanışlı Yapıya Sahip İskelet Yapısıdır Ayrıca tamire ve ilerde Doğacak Küçük Değişiklikler En Uygun İskelet Yapısıdır.

Komple Plastik İskelet Yapısı Daha çok Trafiği daha az Yerlerde Kullanılması Tavsiye edilir ,Belli Kalınlığın Altında Yapıya sahip Kat Arabaları Plastik Kalıptan Dökme Olduğundan Tamir İşlemleri biraz Zorluk çıkartabilir.Ağır Yük Taşıyacak Kat Arabalarında Plastik İskelet Pek Tavsiye edilmez.

Metal İskelet Üzerine Plastik veya Kumaş Aksam Olan kat arabalarında Gövde Bütünlüğü ve Bağlantı Elementleri Çok Önemlidir.Plastik Aksamın Bağlandığı Köşeler veya Bölümler En Çok Yükü çeken Bölümlerdir Bu Bölümlerinde Sağlamlığı ve Kalitesi İspatlanmış Materyallerden Olmalıdır.Kumaş Akşamı Olan Arabaların Kumaş Kalitesi Kullanılan ip kalitesi Dikiş ipleri ve Dikiş İşçilik Kalitesi Yine Gücünü İspatlamış deneyime Sahip Kalitede Olmalıdır.

İşte Biz SİSCOM Olarak Yukarıda Yazılı Tüm Bu Dikkat isteyen Hususlara En az sizler kadar Dikkat ediyor ve Önem Veriyoruz..Sizde Kat arabası veya Temizlik Arabası Alacaksanız Bize Mutlaka Danışın 

Saygılarımızla 

SİSCOM.Ltd.Şti.Paz.Dep.Birimi

Sayfa Linkleri :

AŞAGIDA YAZILI KAMPANYA DEĞİŞTİRME ÜRÜNLERDE GECERLİDİR LÜTFEN BİLGİ ALINIZ

Kat Arabası   Kat Temizlik Arabası  Otel Arabaları  Otel Kat Temizlik Arabası Otel Hizmet Arabası

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR